flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Компетенція суду та нормативно-правові засади діяльності

 

Відповідно до  Конституції України,

Закону України ''Про судоустрій і статус суддів''

 

 

Завданням  суду  є  здійснення  правосуддя на засадах верховенства права, забезпечення  кожному  право  на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України,  а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

 

Суд    здійснює   правосуддя   самостійно.   Здійснюючи правосуддя,  суд є незалежним від будь-якого незаконного впливу. Суд здійснює  правосуддя на основі Конституції  і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права. Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно  до  закону  не  є учасниками судового процесу,  з приводу розгляду конкретних справ  судом  не  розглядаються,  якщо інше не передбачено законом. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у  будь-який  спосіб,  неповага  до  суду  чи  суддів,   збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи  впливу на   безсторонність   суду забороняється   і   тягне   за  собою відповідальність, установлену законом.

 

Судове  рішення,  яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення,  що набрали законної сили, є обов'язковими до  виконання усіма органами державної влади,  органами місцевого самоврядування,  їх посадовими та службовими особами,  фізичними і юридичними  особами  та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість  урахування  (преюдиційність)  судових  рішень  для інших судів визначається процесуальним законом. Судові  рішення  інших держав є обов'язковими до виконання на території України за умов,  визначених законом, відповідно  до міжнародних   договорів,   згода  на  обов'язковість  яких  надана Верховною Радою України. Невиконання    судових    рішень    тягне     за собою відповідальність, установлену законом.

 

 

Згідно ст.22 закону «Про судоустрій і статус суддів» Волочиський районний суд є судом першої інстанції і розглядає  справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності: цивільні,  кримінальні, адміністративні  справи,  а  також  справи   про   адміністративні правопорушення  у випадках та порядку  передбачених процесуальними законами (Цивільно-процесуальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України та Кодексом України про адміністративні правопорушення).

           

                Нормативно-правові засади діяльності

 

1.   Конституція України від  28 червня 1996 року, з наступними змінами.

2.   Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року, з наступними змінами.

3.   Закон України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року, з наступними змінами.

4.   Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року, з наступними змінами.

5.   Закон України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року, з наступними змінами.

6.  Інструкція з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Київа та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим, та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ, затверджена Наказом Державної судової адміністрації України вiд 17 грудня 2013року  №173 , з наступними змінами.

7. Інструкція про порядок передання до архіву суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів судових справ та документів діяльності суду, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 14 липня 2003 року №277, з наступними змінами.

8. Інструкція з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року №348, з наступними змінами.

9. Перелік судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 11 лютого 2010 року №22.

10. Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 №740, з наступними змінами.

11. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30.

12. Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів України від  6 лютого  2009  року № 33.