Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Одним з найефективніших засобів уникнути разових або систематичних порушень законодавства про працю та їх несприятливих наслідків є періодичне проведення перевірки кадрової документації.
Кадрова перевірка повинна включати не тільки перевірку наявності кадрової документації, але й надання юридичної оцінки змісту цієї документації на предмет відповідності вимогам чинного трудового законодавства та виявлення можливих ризиків при їх застосуванні. Також увага звертається на особливість змісту всіх локальних документів про працю та наявності в них умов, які не можуть погіршувати положення працівників апарату суду порівняно з умовами, встановленими КЗпПУ та іншими нормативно-правовими актами законодавства.
Першим етапом при проведенні перевірки кадрової документації стала перевірка ведення передбачених номенклатурою справ суду нарядів кадрового діловодства.
Так, у Волочиському районному суді Хмельницької області заведено Журнал реєстрації наказів суду відповідно до номенклатури справ суду №7-2. Журнал ведеться з 06.01.2012 року.
Всього зроблено 196 записів у 2012 році, та 146 записів у 2013 році. Записи зроблено кульковою ручкою, розбірливим почерком, виправлень немає.
Журнал пронумеровано, прошнуровано та скріплено печаткою суду і підписом голови суду.
Також в суді заведено:
Наряд №7-3 ''Накази голови суду та керівника апарату суду з основної діяльності'' — 40 наказів.
Наряд №7-4 '' Накази голови суду та керівника апарату суду з особового складу''-14 наказів
Наряд №7-5 ''Накази голови суду та керівника апарату суду про надання відпусток'' — 62 накази.
Наряд №7-6 ''Накази голови суду та керівника апарату суду про відрядження''- 30 наказів.
Накази перевірялися на відповідність вимогам трудового законодавства. Зокрема, перевіркою встановлено ідентичність назви посад в заявах працівника, наказах суду та у записах, внесених до трудових книжок працівників. Із наказами щодо особового складу ознайомлено працівників, яких стосуються такі накази, у встановленому чинним законодавством порядку та під розпис. Перевірено відповідність тривалості відпусток, що надаються, вимогам чинного законодавства про відпустки. Заяви про призначення, переведення на іншу посаду, звільнення з посади, надання відпустки тощо оформляються працівником власноручно і підписуються із зазначенням дати.
За змістом заяви головою суду або керівником апарату приймається відповідне рішення, яке відображається в резолюції, що накладається на заяву, на підставі якої працівник апарату суду, на якого покладено обов’язки щодо кадрової роботи, готує проект відповідного наказу.
Усі накази кадрового характеру, які стосуються працівників апарату суду за формою відповідають вимогам чинного законодавства та реєструються у відповідному журналі.
Порушень не виявлено.
На другому етапі кадрової перевірки звернуто увагу на якість документів, правильність їх складання з точки зору кадрового діловодства, юридичну грамотність. Порушень не виявлено.
Перевіркою встановлено професійне, грамотне і компетентне ведення кадрової документації суду.