flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Штраф для присяжного, який не з'являвся в судове засідання

03 липня 2018, 13:20

 

В провадженні Волочиського районного суду знаходилася цивільна справа за заявою органу опіки і піклування виконавчого комітету Волочиської міської ради про визнання особи обмежено дієздатним.

Розгляд даної справи було призначено у складі головуючої судді Ніколової С.В. та двох присяжних, одним з яких обрано Канчалабу Ю.М.

Присяжний Канчалаба Ю.М. був ознайомлений з інформацією про права та обов’язки присяжного, вимогами до нього, а також підставами для увільнення від виконання обов’язків.

Підготовче судове засідання у даній справі призначено на 16 год. 00 хв. 29 травня 2018 року. Присяжний Канчалаба Ю.М., який про розгляд справи був повідомлений, не з'явився в судове засідання для розгляду справи та не повідомив суд про причини неприбуття, що стало підставою для відкладення розгляду справи.

21 червня 2018 року присяжний Канчалаба Ю.М. вдруге не з'явився в суд для розгляду даної цивільної справи та не повідомив суд про наявність поважних причин неприбуття, у зв'язку з чим розгляд справи було відкладено на іншу дату.

Цього ж дня судовим розпорядником Волочиського районного суду Хмельницької області щодо присяжного Канчалаби Ю.М. було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185-3 КУпАП, а саме за прояв неповаги до суду, що виразилася в невиконанні обов'язку вчасно з'явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні, передбаченого ч. 6 ст. 67 Закону України “Про судоустрій та статус суддів”.

 

Відповідно до п. 1 ч. 2, ч. 4 ст. 293 ЦПК України розгляд справ про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи проводиться судом у складі одного судді і двох присяжних.

Відповідно до ч. 6 ст. 15 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” у разі розгляду справи за участю присяжних їх персональний склад визначається за допомогою Єдиної судової інформаційної (автоматизованої) системи, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з ч. 6 ст. 67 Закону України “Про судоустрій та статус суддів” присяжний зобов'язаний вчасно з'явитися на запрошення суду для участі у судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду.

Частиною 1 статті 185-3 КУпАП передбачена відповідальність за неповагу до суду, що виразилась у злісному ухиленні від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або в непідкоренні зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи в порушенні порядку під час судового засідання, а так само вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил.

 

В судовому засіданні присяжний Канчалаба Ю.М. вину у вчиненому правопорушенні визнав та щиро розкаявся, пояснив суду, що поважних причин неприбуття для розгляду справи у нього не було.

 

Враховуючи обставини справи та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, те що він повністю визнав свою вину та щиро розкаявся у вчиненому, керуючись ст.ст. 9, 33, 34, 40-1, 185-3, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд 23.06.2018 року постановив Канчалабу Юрія Михайловича визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.