Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Молоді батьки досить часто відмовляють собі у повноцінному відпочинку, кар‘єрі та улюбленій справі. Одні можуть довірити малюка на кілька годин бабусі, інші – не мають такої змоги. У цій ситуації виходом стане няня для дитини, адже довіривши крихітку доглядальниці, ви можете повноцінно працювати та заробляти кошти для розвитку та навчання дитини.
Киянка Ольга самостійно виховує 2-річного сина. Часто доводилось відмовлятись від перспективних посад тільки через ненормований графік роботи, адже послуги няні були не по кишені.
Тут держава не залишається осторонь, з початку наступного року сім’ї з маленькими дітьми зможуть користуватися державною послугою – «муніципальна няня». Вона буде доступна працюючим сім’ям, де є дитина віком до трьох років, незалежно від їхнього матеріального становища.
Відповідно до законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки відповідального батьківства)»: «послуга «муніципальна няня» ̶̶ адміністративна послуга щодо підтримки батьків/опікунів для забезпечення догляду за їхньою дитиною до трьох років».
За кожен місяць користування послугами «муніципальної няні», батьки зможуть отримати компенсацію у вигляді податкової знижки у розмірі не більше прожиткового мінімуму на дитину до 6 років, чинного на 1 грудня звітного податкового року (у 2018 році – ця сума становить 1626 грн).
Тобто, умовно кажучи, якби батьки користувались послугою «муніципальна няня» у 2018 році, то держава надала би батькам до 1626 грн. компенсації за один місяць користування цією послугою.
Для отримання податкової знижки, батькам необхідно буде, до 31 грудня наступного за звітним року, подати до своєї податкової інспекції податкову декларацію про майновий стан і доходи разом із необхідними документами:
- договір про надання послуг муніципальної няні;
- чеки/квитанції про сплату цих послуг;
Тобто, якщо батьки користуватимуться послугами муніципальної няні у 2019 році, то податкову декларацію вони повинні подати до 31 грудня 2020 року. Якщо до цього строку декларація не буде подана - знижка за цей період втрачається.
Відповідно до законопроекту, знижку зможуть отримати також і фізичні особи-підприємці, які користуються послугами муніципальної няні.
Так, платників єдиного податку першої та другої груп (ФОПи, які протягом календарного року отримують дохід до 300 000 грн. та 1 500 000 грн., відповідно) звільнять від сплати єдиного податку, якщо вони за місяць витратять на няню більше від суми цього податку (сума єдиного податку у 2018 році: для першої групи – до 176,20 грн/місяць.; для другої групи – 744, 60 грн/місяць).
Єдиний Податок для ФОП 1 групи — до 10% від розміру прожиткового мінімуму встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2018 році – до 176,20 грн.);
Єдиний Податок для ФОП 2 групи — до 20% від розміру мінімальної заробітної плати встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2018 році – до 744,60 грн.).
А ФОПам третьої та четвертої груп (ФОПи, які протягом календарного року отримують дохід до 5 000 000 грн. таФОПи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, відповідно) зроблять податкову знижку, яка не перевищуватиме, за кожен місяць користування послугою «муніципальна няня», розміру прожиткового мінімумуна дитину до 6 років, чинного на 1 грудня звітного податкового року (у 2018 році – ця сума становить 1626 грн).
Кабінетом Міністрів України буде розроблено окремий порядок, у якому будуть вказанні, які ФОПи матимуть право на відшкодування вартості послуг «муніципальна няня».
Найголовніше, що доглядальницю для дитини можна буде обрати самостійно. При чому, така послуга не відбере у батьків ні декретних виплат, ні відпустки.