flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судом розглянуто адмінпротоколи стосовно осіб, які керували транспортом в стані сп'яніння середнього ступеня

19 вересня 2019, 11:21

Волочиським районним судом Хмельницької області розглянуто два адміністративні матеріали про вчинення  правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції ), стосовно порушників, результати  тестувань  на  алкоголь приладом “Drager-Alkotest 6810” яких показав стан сп’яніння 2,03 та 2,33 проміле відповідно.

 

Пунктом 1.3 Правил Дорожнього руху передбачено, що учасники дорожнього руху зобов’язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил. Згідно  п.п. “а” п. 2.9  Правил водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Згідно  п. 7 розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», яка була затверджена  спільним наказом МВС та МОЗ № 1452/735 від 09.11.2015 року, установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Показники від 1,8 до 3,0 проміле є показниками сп'яніння середнього ступеня.

Згідно загальноприйнятої медичної класифікації при сп'янінні середнього ступеня в особи відбувається порушення зору, роздвоєння зображення, спотворення кольорів, форм та розмірів, особа неадекватно оцінює швидкість оточуючих об’єктів, може відчувати безпідставний страх, гнів, тривогу, що становить вкрай велику небезпеку як для життя і здоров’я самого водія, так і для інших учасників дорожнього руху.

 

Оскільки вищезазначені правопорушники свою вину у вживанні алкоголю та керування в такому стані транспортними засобами повністю визнали та щиро розкаялися, вони були визнанні судом винними та притягнуті до адміністративної відповідальності, встановленої ч.1 с.130 КУпАП.